Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Festyny/Jarmarki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Festyny/Jarmarki. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 29 lipca 2014

Dni Oblężenia Malborka

Dziś post o Dniach Oblężenia Malborka (18 - 20 lipca). O samym oblężeniu następnym razem, a teraz trochę o festynie".

Dni Oblężenia Malborka odbywają się co roku. Jest to taki festyn/jarmark, gdzie główną rolę gra inscenizacja Oblężenia Malborka (nie wiem jak w poprzednich latach, ale w tym roku była ona podzielona na 5 części).

Przed inscenizacją i po "rycerze" przebierali się w rycerskim obozie...

...mieli też czas na posiłek...
...a niektórym pomagali "giermkowie".
Nie była to jednak sama inscenizacja...
Można było np. strzelać z łuku, oglądać (na żywo) pracę kowala, kupić części zbroi czy też wiele innych ciekawych rzeczy.

Bardzo dużo osób było przebranych w średniowieczne stroje, gdzieniegdzie muzycy grali średniowieczną muzykę co dawało jeszcze większy klimat średniowiecza (wiem, że za nadużyłam słowa "średniowiecze).


Więcej przeczytacie na: KLIK
Źródła: ZDJĘCIA WŁASNE