Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Filmy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Filmy. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 29 listopada 2015

Ironclad: Battle for Blood

Hej!
Wiem, mam lekko opóźniony zapłon i często dowiaduję się późno o różnych rzeczach, ale lepiej późno, niż wcale... :)
Pamiętacie post o "Żelaznym rycerzu"? Tu macie link: KLIK
W ubiegłym tygodniu dowiedziałam się, że nakręcili drugą część, od razu postanowiłam ją obejrzeć.
Ale oczywiście od razu nie obejrzałam, bo jestem tak zawalona nauką, że nie mam czasu na oglądanie filmów - niestety. :(
Jednak dziś udało mi się znaleźć chwilkę. 

"Ironclad: Battle for Blood" (2014 r.)
Szczerze mówiąc bałam się troszkę tego filmu, bo czytałam dużo negatywnych opinii o nim. Niestety muszę się z nimi zgodzić.
To, co mnie najbardziej uderzyło, to brak Thomasa. W dwójce zastąpił go Guy. Byłam przekonana, że będzie to (jak sama nazwa mówi) kontynuacja pierwszej części. A tu inny człowiek, inny zamek (ale to już da się przeżyć), inne wszystko. W całym filmie zapanował chaos, którego do teraz nie jestem w stanie ogarnąć. 
Cały film opiera się na tym, że jest zamek i są Szkoci. Szkoci próbują przejąć zamek, lecz ten się broni. I tak cały czas dochodzi do bitwy, giną kolejni ludzie, a Szkoci cały czas próbują oblężyć zamek i próbują i próbują... Trochę monotonne, nie? Na szczęście jest kilka ciekawych wątków, które wyprowadzają z tej monotonności. I to, czego nie mogę pominąć - krew. Cały czas ludzie się zarzynają, leci krew, ludzie się zarzynają, leci krew, i tak w kółko, w kółko...
Ogólnie stwierdzam, że film jak film, mogę go polecić, bo być może warto go obejrzeć, ale jednak trochę się zawiodłam...

niedziela, 28 września 2014

Królestwo Niebieskie - film

Dziś przychodzę do Was z filmem.


"Królestwo Niebieskie"

 Film wydany w bodajże 2005r., jest to film...
Nie wiem jak mam to opisać, myślę, że tu nie trzeba nic mówić, po prostu obejrzeć i przekonać się na własny sposób.
Mnie ten film się bardzo spodobał, więc polecam.






Zobaczcie zwiastun:


czwartek, 19 czerwca 2014

"Żelazny Rycerz" - film

Jeżeli spodoba Wa się ten pomysł co jakiś czas będą pojawiały się posty o różnych filmach lub książkach (oczywiście o tematyce średniowiecza). Tak żeby każdy znalazł tu coś dla siebie.


 "Żelazny Rycerz"
W roku 1215 angielska szlachta zmusza króla Jana do podpisania Wielkiej Karty Swobód; szybko okazuje się jednak, iż ten nie zamierza przestrzegać jej postanowień. Kilka miesięcy później Jan najeżdża na zamek w Rochester. Marshall (templariusz broniący zamku) wraz z naprawdę niewielką grupką rycerzy staje przeciw wielotysięcznej armii króla Jana. Rochester staje się symbolem walki o wolność i sprawiedliwość. 

Według mnie jest to jeden z najlepszych filmów o tej tematyce, które do tej pory oglądałam. Polecam każdemu! 


Źródła: filmweb.pl
youtube.com